W roku 2018 priorytetowym zadaniem inwestycyjnym, które Zarząd chce zrealizować to naprawa drenażu  i osuszenie działek, które nieustannie są zalewane przez wodę napływającą z pól od strony tzw. „Wiśniówki”. W tym roku niektóre działki zostały całkowicie wykluczone z użytkowania. Rok 2017 jest rokiem, w który stan wód gruntowych jest na bardzo wysokim poziomie, ten stan obnażył wszystkie wady niesprawnego już układu drenarskiego w ogrodzie. Naprawa wszystkich usterek jest niemożliwa, jednak dołożymy wszelkich starań, aby taka sytuacja jak w tym roku nie powtórzyła się w kolejnych latach. Niestety nie mamy żadnego wpływu na sytuację która miała miejsce po sierpniowych nawałnicach, spust wody z jeziora według Urzędu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrześni był konieczny, a w skutek tego zalanie dolnej części ogrodu było nieuniknione.

Realizując plan pracy przyjęty na obecną  kadencję Zarząd wystosował zapytanie ofertowe dotyczące ułożenia kostki brukowej od bramy nr 1 do świetlicy. Zapytanie  zostało  wysłane do kliku firm działających na terenie naszego miasta. Wykonawcę Zarząd chce wybrać jeszcze w tym roku.

Jeżeli Zarządowi wystarczy środków, będą prowadzone prace przy utwardzaniu alejek ogrodowych oraz naprawa ogrodzenia od strony os. Piastowskiego zniszczonego również po sierpniowej nawałnicy.