Od 26 czerwca w naszym ogrodzie odbywały się tradycyjnie trzytygodniowe  wczasy dla emerytów i podopiecznych średzkiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Była to już 44 edycja wczasów zorganizowana wspólnie przez MOPS, PCPR  i UM w Środzie Wlkp.

Wypoczynek w rodzinnym ogrodzie działkowym dla tej grupy seniorów ma szczególne znaczenie. Dla większości z nich jest to jedyna możliwość wyrwania się z szarej codzienności. Niektórych po prostu nie stać na wyjazdy do polskich kurortów, lub też stan zdrowia nie pozwala na dalsze podróże.  Są tu także osoby samotne, dla których czas spędzony w ogrodzie, wśród przyjaciół jest wyjątkowy.

Kierownikiem tegorocznych wczasów była Pani Alina Radojewska, która wraz ze swoją ekipą zapewniała wczasowiczom wiele atrakcji. W każdą środę organizowana była wycieczka autokarem. Pierwsza odbyła się do Torunia i Inowrocławia, gdzie wczasowiczom najbardziej podobały się tężnie solankowe. W kolejną środę pojechano nieco bliżej, bo do Rogalina, tu emeryci zwiedzili Pałac oraz zobaczyli  dęby rogalińskie. Ostatnia wycieczka odbyła się do miejsca chrztu Polski, czyli na Ostrów Lednicki.  W świetlicy organizowane były gry i zabaw, a formę można było poprawić na  podarowanych przez naszą działkowiczkę, sprzętach do ćwiczeń.

Jak każdego roku, w świetlicy odbyła się msza święta, którą poprowadził ksiądz Lech Otta, od wielu lat związany z naszymi wczasami. Msza święta, jest to moment bardzo wyczekiwany, na tę okoliczność przygotowywany jest ołtarz, świetlica zostaje odpowiednio przygotowana, a wszyscy czekają z niecierpliwością na księdza Lecha.

Dzięki sponsorom, wczasowicze mieli zapewnione codziennie posiłki (śniadanie i obiad), które przygotowała Pani Monika Spalik.

W dniu 13 lipca nastąpiło uroczyste zakończenie wczasów. Przybyli zaproszeni goście, Burmistrz Środy Wlkp.  Wojciech Ziętkowski,  Starosta Piotr Kasprzyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bernadeta Staszak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Wieczorek oraz prezes ROD „Odrodzenie” Przemysław Jaśkowiak.  Przygotowano, krótką część artystyczną podsumowującą czas spędzony na ogrodzie. Zorganizowano także wystawę zdjęć, przedstawiającą wczasy tego roczne jak i te z lat poprzednich. Podano uroczysty obiad, a na zakończenie słodki poczęstunek.  Do zobaczenia w przyszłym roku!

zapraszamy do obejrzenia galerii  

https://rododrodzenie.pl/galeria/