W sobotę na placu przed świetlicą świętowaliśmy Dzień Działkowca. Pogoda była zamówiona właśnie na ten dzień, słoneczko pięknie nam zaświeciło, fakt ten tym bardziej cieszy, ponieważ cały ubiegły tydzień padał deszcz :-)*.  W tym roku ogrody w całej Polsce świętują jubileusz 120 -lecia ogrodnictwa działkowego. Świętowanie zaczęliśmy o godzinie 16:00. Bardzo pozytywnie zaskoczeni byliśmy frekwencją, ponieważ już na początku działkowcy zajęli prawie wszystkie miejsca, a z godziny na godzinę ludzi przybywało dlatego wystawiliśmy dodatkowe krzesła.  Dla najmłodszych, atrakcje przygotował panie animatorki z grupy „Milusińscy”, bardzo liczna grupa dzieci bawiła się na zamku dmuchanym, przygotowano także ogromną planszę do gry w twistera, panie robiły wielkie bańki mydlane, modelowały baloniki, a dziecięce twarze zostały także pięknie wymalowane na swoich bohaterów z bajek.

Zabawę rozkręcały dwie młode osoby, Kamil i Joanna które jeszcze nie stanowią zespołu, ale przecierają szlaki swojej kariery, postanowiliśmy dać im szansę i świetnie dali sobie radę. Zabawa pod chmurką trwała do godziny 22:00, no może z małym hakiem…

Zorganizowaliśmy loterię fantową, każdy działkowiec mógł wypełnić los, a  większość losów wygrywała.

Oczywiście, taki dzień, nie mógłby się odbyć bez poczęstunku. W tym miejscu chcę podziękować Pani Mirosławie Wieczorek i Pani Irenie Palickiej za przepyszną grochówkę, Pani Krystynie Nowak, Pani Marii Jakubowskiej oraz Panu Franciszkowi Majek za znakomite placki. Podziękowanie składam również Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Polnar za użyczenie namiotu ogrodowego. Ogromne podziękowanie także dla Pana Dariusza Langnera oraz Pana Marka Ratajczaka, który wytrwale przygotowywał kiełbasy na grillu.  Podziękowania również dla wszystkich innych osób, które zaangażowały się w organizację zabawy.

Zarząd pragnie WŁAŚNIE TAKIE!! Dni Działkowca organizować, każdego roku, myślę, że kto był to nie żałuje. Jadnak na przyszłość chcielibyśmy, aby w organizacje tego święta zaangażowała się większa grupa działkowców, serdecznie do tego zachęcamy, ponieważ te kilkoro osób musiało włożyć naprawdę sporo pracy w przygotowania i obsługę. Jak sama nazwa wskazuje, jesteśmy Rodzinnym Ogrodem Działkowym, dlatego twórzmy wspólnotę, szczególnie w czasach gdzie jesteśmy coraz bardziej zabiegani i zapatrzeni w portale społecznościowe. Działka, to nie tylko nasza azyl, to także okazja aby wymienić doświadczenia, spotkać się na kawie z sąsiadem i wspierać się wzajemnie poprzez tworzenie wspólnoty. Nasz ogród ma blisko 500 działek, gdyby zjawili się wszyscy to nie bylibyśmy w stanie obsłuży tylu osób, a niektóre, co prawda nieliczne osoby, wchodziły jak do restauracji i żądały aby je obsłużyć, drodzy Państwo, nie tędy droga….

Wracając do Dnia Działkowca, moim skromnym zdaniem, stwierdzam, że był to udany dzień, spędzony w iście rodzinnej atmosferze.  Na kolejny Dzień Działkowca zapraszamy za rok!

Prezes ROD „Odrodzenie”                                                                                                                                                                       Przemysław Jaśkowiak

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z IMPREZY W ZAKŁADCE  „GALERIE”