Chłody już nastały, a z nimi problem bezpieczeństwa osób bezdomnych. Dzielnicowi ze średzkiej komendy rozmawiali z działkowcami jak zabezpieczyć altanki przed przestępcami i jak postępować w przypadku ujawnienia kogoś bez dachu nad głową. Mundurowi przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi miasta Środa mł. asp. Mateusz Perkielewicz i st. sierż. Fabian Grządzielewski promowali działania ukierunkowane na przygotowanie ogródków działkowych do zimy. Celem było wskazanie właścicielom jak można przygotować altanki działkowe tak, by w jak najmniejszym stopniu dochodziło przestępstw w ich obrębie.Funkcjonariusze wraz z mundurowym profilaktykiem rozmawiali z działkowcami i radzili, aby nie zostawiać na działkach wartościowych rzeczy oraz w odpowiedni sposób zabezpieczać kuchenki i butle gazowe. Wskazywali również, by zwracać uwagę na obce osoby kręcące się w okolicy ogródków.

Dzielnicowi sprawdzają działki w dzień, a w nocy rejon ten kontrolują funkcjonariusze patrolowi. Jednak wsparcie służb informacją wprost od działkowca ma największą wartość. Wtedy to bardzo szybko można sprawdzić podejrzaną osobę i skontrolować czy kręcący się typ posiada np. przy sobie skradzione przed chwilą wyposażenie altanki. Stróże prawa rozmawiali również z działkowcami o problemie bezdomności. Nierzadko bowiem zdarza się, że osoby bezdomne szukają zimą schronienia w cudzych domkach ogrodniczych. Mundurowi informowali działkowiczów co należy w takim przypadku zrobić i gdzie osoby bezdomne zawsze otrzymają pomoc.

Miejsca w których przebywają bezdomni można zgłaszać oficerowi dyżurnemu średzkiej komendy pod numerem alarmowym, swojemu dzielnicowemu lub za pośrednictwem systemu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.