W dniu 22 maja ruszyła inwestycja pn. . Rozbudowa sieci wodociągowej wody pitnej na Rodzinnego Ogrodu Działkowego Odrodzenie w Środzie Wielkopolskiej – V ETAP”, W roku 2023 wykonaliśmy 780 metrów rurociągu i z dumą możemy powiedzieć, że po 5 latach od rozpoczęcia inwestycji, oraz po wielu latach oczekiwań działkowców, wszystkie działki na większej części ogrodu uzyskały możliwość przyłączenia się do sieci. Na rok 2024 pozostał do realizacji VI etap od bramy nr 5 do 6, mamy nadzieję, że w kolejnym roku go zrealizujemy. Jednak inwestycja nie mogła by być realizowana bez pomocy zewnętrznej. Każdego roku otrzymywaliśmy dotację na ten cel z Urzędu Miasta w Środzie Wlkp. ,za które jesteśmy bardzo wdzięczni. w bieżący roku jest to 60 tys. zł. co stanowi 50% obecnego etapu.

Pracę wykonała firma Pana Damiana Skoniecznego ze Środy Wlkp. W dniu 6 czerwca został sporządzony protokół odbioru technicznego i można już bezpiecznie korzystać z nowej sieci.

Wszystkich działkowców, którzy chcą przyłączyć do sieci prosimy o kontakt z Zarządem, w celu uzyskanie niezbędnych wytycznych.